Ne álljon a félelem fogai egészségének útjában! - Fogászati altatás
8380 Hévíz, Attila utca 6.

Ne álljon a félelem fogai egészségének útjában – Végeztesse a kezeléseket altatásban!

Egyre növekvő igényként merül fel a páciensekben, hogy fogaik egészségét és szépségét nyugodt, stresszmentes beavatkozások során nyerjék vissza. A gyerekkorban berögzült rossz tapasztalatok és a félelem sokszor évekig távol tartják a betegeket a fogorvosi széktől, és legtöbbször már csak akkor keresik fel a klinikát, ha nagy a baj. Ez nemcsak érzelmileg, de anyagilag is sokkal megterhelőbb, éppen ezért ajánljuk ezen betegek számára az altatás lehetőségét.

Mikor ajánlott?

Bizonyos esetekben, mikor a páciens közreműködésére is szükség van a kezelés sikere érdekében, nem ajánlott bódításban végezni a beavatkozást. Kockázati tényezőt jelent a cukorbetegség, a szív- és érrendszeri panaszok, az asztma és a várandósság is, illetve megfázás vagy láz esetén mindenképpen javasolt a műtét elhalasztása.

Aki már az injekciós tű puszta látványától is feszült állapotba kerül vagy kellemetlen hányinger gyötri a vizsgálat alatt, mentesülhet a kényelmetlenségektől az altatás lehetőségével. Ha a konzultáció és állapotfelmérés során kiderül, hogy olyan hosszas, esetlegesen nagy fájdalommal járó szájsebészeti műtétre van szükség, ami próbára tenné a beteg tűrőképességét, akkor az altatást ajánljuk pácienseink számára. Ez az eljárás precíz és gyors munkát tesz lehetővé a fogorvos számára, melyet a páciensek is visszaigazolnak.

Hogyan zajlik?

Minden egyes altatást komoly előkészület előz meg, aminek része az EKG, a labor, a vércsoport-meghatározás, a vércukorszintmérés, a hematokrit, a vérsüllyedés és az enzimvizsgálatok is, melyeket az aneszteziológus orvos értékel ki.
A páciensek maximális biztonságát szem előtt tartva mindenre kiterjedő tájékoztatást adunk, az altatóorvos pedig az egész folyamatot ellenőrzése alatt tartja: figyeli a légzést, a keringést és a szervezet reakcióját az altatás teljes ideje alatt.

A stresszmentességről – az orvosok profi hozzáállása mellett – a nyugtató és a fájdalomcsillapító gyógyszerek is gondoskodnak, az altató szer hatása pedig egészen az ébresztéshez használt gyógyszer beadásáig fennáll. Az altatószerek véna kanülön keresztül kerülnek beadásra, a bal kézbe infúziót kötünk, míg az altatóorvos egy arcmaszk ráhelyezésével segíti az oxigénellátást. A betegek a beavatkozás előtti 6 órában már sem ételt, sem italt nem fogyaszthatnak és a dohányzástól is tartózkodniuk kell.

A megbeszéltek szerint egy altatásos műtét nem tarthat tovább 1,5-2 óránál, ami alatt a fogszakorvosnak lehetősége van arra, hogy egyetlen üléssel akár több hétre kiterjedő munkát végezzen el a páciensen.

Mi történik az altatás után?

A műtétet követően néhány óráig szemmel tartjuk a pácienst, majd kísérettel távozhat otthonába.
A járművezetéstől tartózkodnia kell és célszerű 24 órát teljes pihenéssel, nyugodt körülmények között tölteni, valamint betartani az orvosi utasításokat a következő találkozás idejéig. A teljes gyógyulás függ a beavatkozás mértékétől és a betegek általános regenerálódási képességétől is, de lelkiismeretes, körültekintő orvosi csapatmunkával mindent megteszünk annak érdekében, hogy Ön mielőbb visszatérhessen megszokott mindennapjaihoz, immár megújult, gyönyörű mosolyával.

  • Jelentezzen be konzultációra még ma, és tudjon meg minden részletet arról, hogyan lehet Önnek is sugárzóan magabiztos mosolya.

Lotus Dental - a ragyogó mosolyért és az egészséges fogakért

Top